KURULUŞ

 

BioVizyon Ltd. 21.04.2004 tarihinde İbrahim Terzi tarafından İstanbulda kurulmuştur. Firmamız, Mayıs 2004 tarihinden itibaren, Amerikan LGM International şirketinin Liqui PREP & Auto-LP-Sıvı Bazlı Sitoloji sisteminin Türkiye tek yetkili distribütörlüğünü yürütmektedir.

İbrahim Terzi, Biyoloji’de lisans, Mikrobiyoloji ve Biyoteknoloji alanlarında yüksek lisans eğitimleri almış olup, daha önce Türkiye ve Amerika'da çeşitli firma ve resmi kurumlarda araştırmacı biyolog ve product manager olarak görev yapmıştır.

(İbrahim Terzi CV tıkla)

KURULUŞ AMACI

 Şirketimizin kuruluş amacı, sosyo-ekonomik olarak değişen ve gelişen ülkemizdeki en önemli hizmet alanı olan biyomedikal sektöründe; kullanımı kolay, bilimsel dayanağı güçlü ve maliyeti düşük, cost-efektif test sistemlerinin, yurt dışından ithalatı, pazarlaması ve satışını yapmaktır.

 Şirket olarak amacımız kaliteyi ve bilimsel altyapıyı ilke edinen ciddi-profesyonel kişi ve kurumlarla çalışmak, onların ürün ihtiyaçları doğrultusunda hedeflerimizi belirlemektir.

FAALİYETLERİMİZ

Şirketimiz yukarıdaki hedefler doğrultusunda, ağırlıklı olarak kanser ve erken tanı ürünlerine odaklanmaktadır.

 Halen rahim ağzı-serviks kanserinin sitopatolojik düzeyde erken tanısı ile ilgili iki spesifik ürün gurubunun Türkiyedeki temsilciliğini yürütmekte ve Türkiyedeki Sitopatoloji sektöründe hizmet vermekteyiz:

 

Sıvı Bazlı Sitoloji: Liqui-PREP Sistemi (Manuel ve Auto-LP Otomatik Sistem)

Liqui-PREP, her türlü sitolojik materyalden (jinekolojik, non-jinekolojik) istenilen düzeyde ince tabaka sitolojik preparasyon hazırlama sistemidir. Gözleme dayanan sitolojik incelemeler, hasta numunesinde mevcut hücrelerin morfolojik detayları üzerine yoğunlaştığından, ülkemizde incelemeyi yapan uzman patolog doktorlar arasında preparat yapısı ile ilgili farklı tercihler olmaktadır.

Liqui PREP sistemi bu ihtiyaçlara cevap verecek alternatif yaklaşımlar sunmakta, böylece istenilen düzeyde sıvı bazlı sitoloji sitolojik preparasyonlar hazırlanabilmektedir. 2015 yılı itibariyle Liqui-PREP'in otomatik cihazlı (Auto-LP) yöntemi de kullanıma girmiştir. Böylece, otomatik cihazlı sıvı bazlı sitoloji yöntemi tercih eden ve kullanan, test hacmi yüksek hastane ve laboratuvarlar için de Liqui-PREP, önemli ve kost-efektif bir alternatif olmaya devam etmektedir.

Liqui PREP sisteminin en önemli özelliği hasta numunesini en iyi temsil eden sitolojik preparasyon sistemi olması ve hücrelerin konvansiyonel klasik morfolojilerini değiştirmeden aynen muhafaza etmesidir. FDA belgeli, kimyasal teknolojiye dayalı, özel bir cihaz gerektirmeyen-kost efektif yeni jenerasyon Liqui-PREP sistemi (LGM International, Inc.; USA) ile ilgili çeşitli üniversitelerde araştırma çalışmalarını teşvik edip, bu sistemin ülkemizdeki ihtiyaca cevap verecek şekilde sağlıklı bir alt yapısını oluşturmayı hedefledik.

Daha çok serviks kanserinin erken tanı testi olarak bilinen konvansiyonel pap smear testinin sıvı bazlı versiyonu olarak kullanılan Liqui-PREP yöntemi, son zamanlarda yayınlanan ciddi çalışmaları ve dünyadaki artan kullanıcı sayısı ile beraber kalitesi ve güvenirliği ispatlanmış bir yöntem olmuştur. Ülkemizde de, dünyadaki gelişmelere paralel olarak, Liqui-PREP yöntemini kullanan kurumsallaşmış, kaliteyi ilke edinen hastane / özel patoloji laboratuar sayısı gittikçe artmaktadır. Bunun en bariz nedeni, Liqui-PREP’in orijinal kimyasal teknolojiye (encapsulation of the cells) sahip olup, ciddi bilimsel dayanağının olması ve kullanıcı patologların memnuniyet verici sonuçlar almalarıdır.